Інноваційні ліки для лікування хронічного гепатиту С: як не стати жертвою шахраїв
- Дмитрий Александрович Каневский
- 3 нояб. 2017 г.
- 3 мин. чтения

Гепатит С є дуже поширеною медико-соціальною проблемою, яка зачіпає величезну кількість людей у всьому світі. Так, на думку фахівців, сьогодні вірусом гепатиту С інфіковано до 1 млрд (2-15%) населення земної кулі (в Україні - 3%) (Щербак І.Б., 2013). При цьому, згідно з даними ВООЗ, хронічний гепатит С розвивається в переважній кількості випадків - до 85%, в результаті в усьому світі дану хронічну інфекцію відзначають у 130-150 млн чоловік. У значного числа осіб з хронічною інфекцією розвивається цироз або рак печінки. Таким чином, щорічно від пов'язаних з гепатитом С хвороб печінки помирає близько 500 тис. Чоловік. Однак не все так сумно, як може здатися на перший погляд. За допомогою сучасних противірусних препаратів можна виліковувати приблизно 90% осіб, інфікованих вірусом гепатиту С і, таким чином, знизити ризик смерті від раку і цирозу печінки. Однак фахівці ВООЗ відзначають, що рівень доступу до сучасного лікування залишається низьким. Тому багато пацієнтів з цим потенційно смертельним захворюванням шукають можливості отримувати необхідне лікування за доступною ціною, і не завжди обрані ними методи є законними і безпечними для здоров'я. Адже лікарські засоби, отримані з нелегальних джерел, можуть бути фальсифікованими, а значить - сумнівної якості, ефективності та безпеки.
Стандарти лікування пацієнтів з гепатитом С швидко змінюються. До недавнього часу терапія осіб з даною патологією була заснована на застосуванні інтерферону і рибавірину, що вимагало щотижневих ін'єкцій протягом 48 тижнів. За даними ВООЗ, це лікування призводило до одужання приблизно половини пацієнтів, але було пов'язано з частими побічними реакціями, які іноді представляли загрозу для життя. Нещодавно були розроблені нові лікарські засоби - так звані противірусні препарати прямої дії, до яких відноситься софосбувір. Вони є значно більш ефективними і безпечними в порівнянні з традиційними методами терапії, краще переносяться пацієнтами. Завдяки противірусних препаратів прямої дії можна вилікувати більшу кількість пацієнтів з вірусним гепатитом С, а також зробити терапію менш тривалої (зазвичай 12 тижнів) і безпечнішою. На жаль, вартість лікування противірусними препаратами прямої дії, як правило, досить висока, що часто ускладнює доступ до цих ліків.
А що ж в Україні?
Українські лікарі уважно стежать за всіма нововведеннями і останніми розробками в сфері лікування вірусного гепатиту С, адже поширеність і тяжкість захворювання в Україні роблять цю патологію важливою медичною проблемою.
Так, сьогодні одним з найбільш ефективних сучасних підходів в лікуванні вірусного гепатиту С є застосування схем лікування, що включають препарати софосбувір. Більш того, оригінальний препарат софосбувір зареєстрований і продається в Україні, однак, на жаль, його вартість залишається непідйомною для багатьох пацієнтів. Звичайно, з огляду на актуальність проблеми гепатиту С в Україні, тривалість і високу ціну терапії, хотілося б, щоб вартість лікування даної патології компенсувала держава.Але, на жаль, до останнього часу єдиним виходом для тих, хто хотів перейти на сучасні, більш ефективні і краще переносяться схеми терапії вірусного гепатиту С, але не міг собі дозволити лікування оригінальним препаратом, було придбання, як правило, більш дешевих генеричних препаратів софосбувір з нелегальних джерел.
Гратеціано - доступний і якісний софосбувір в Україні.
Препарат Гратеціано з'явився на українському ринку на початку цього року і став справжнім ковтком повітря для вітчизняних лікарів і пацієнтів з вірусним гепатитом С. Тепер сучасне лікарський засіб для терапії вірусного гепатиту С не потрібно «діставати», воно зареєстровано в Україні і є для хворих, оскільки продається в аптеках. «Айяфарма» - соціально орієнтована компанія і, розуміючи, як важлива для українських пацієнтів доступність якісної сучасної терапії гепатиту С, подбала про прийнятну ціну Гратеціано в Україні. Так, вартість лікування препаратами софосбувір в країнах Європи приблизно в 10 разів вище, ніж Гратеціано в Україні. Гратеціано - єдиний * генеричний софосбувір, зареєстрований на території УкраїниПрепарат Гратеціано виробляється компанією «EUROPEAN EGYPTIAN PHARMACEUTICAL INDUSTRIES», що входить до складу провідної єгипетської фармацевтичної корпорації «PHARCO Corporation», відповідно до вимог Належної виробничої практики (GMP), що гарантує якість продукції на всіх етапах виробничого процесу.
Софосбувір - діюча речовина препарату Гратеціано - являє собою пангенотіпній інгібітор РНК-полімерази NS5B вірусу гепатиту С, яка є важливою для реплікації вірусу. Ефективність застосування софосбувір доведена в ході клінічних досліджень. Так, згідно з результатами III фази клінічних досліджень, софосбувір в комбінації з інтерфероном і рибавірином характеризується високою клінічною ефективністю - до 90% у новинах пацієнтів з вірусним гепатитом С І генотипу, а також зменшенням тривалості лікування до 12 тижнів (Kowdley KV, Lawitz E., Crespo I. et al. 2013; Lawitz E., Lalezari JP, Hassanein T. et al., 2013).
Comments