top of page

Сучасні методи і засоби лікування гепатиту C

  • Фото автора: Дмитрий Александрович Каневский
    Дмитрий Александрович Каневский
  • 7 нояб. 2017 г.
  • 4 мин. чтения

Медичне співтовариство всього світу відноситься до гепатиту C як до одного з найбільш небезпечних захворювань. Вірус вражає життєво важливу залозу людського організму — печінка, часто викликаючи незворотні зміни, такі як цироз і рак. Для ефективної профілактики захворювання кожному з нас слід знати, що являє собою ця хвороба і які існують методи боротьби з нею.

Гепатит C — бомба уповільненої дії Вірус, що викликає гепатит C, був відкритий порівняно недавно — в 1989 році. Він відноситься до сімейства флавивирусов і містить генетичний матеріал у вигляді РНК (рибонуклеїнової кислоти). Ця хвороба стає причиною смерті близько 350 тисяч людей по всьому світу щорічно, при цьому 3-4 мільйони людей отримують статус інфікованих. Найбільше поширення вірусу відзначають у країнах Африки та Центральної Азії. У всьому світі гепатит C прийнято називати «ласкавим вбивцею», так як більшу частину часу він протікає безсимптомно, виявляючи себе лише при спеціальних аналізах крові. Всього існує 6 генотипів вірусу, кожен з яких позначається відповідною цифрою і має декілька підтипів. Таким чином, унікальних видів гепатиту с на даний момент налічується більше 100 — всі вони володіють індивідуальними особливостями і вимагають спеціального лікування.

Лечение гепатита с - Гратециано

За статистикою 10% при гострій формі гепатиту C настає самовилікування, а до 90% випадків характеризується переходом хвороби в хронічну форму. Багато людей є носіями вірусу гепатиту С, навіть не підозрюючи про це. Тим не менш, вони становлять загрозу для оточуючих. Ця хвороба передається через кров (одна з найпоширеніших причин — використання нестерильних шприців), а також при статевих контактах. Спадковий гепатит C зустрічається рідко — передача вірусу від матері до малюка можлива лише в 1-5% випадків. Потрапляючи в організм, вірус гепатиту C починає своє шкідливий вплив не відразу — інкубаційний період становить 2-24 тижня. Крім цього інфекція може перебувати в організмі в «прихованої» фазі довгі роки. Причому близько 80% пацієнтів можуть не виявити ніяких симптомів захворювання до переходу його в гостру форму. Решта 20% спостерігають у себе втому, депресію, розлад травлення, болі в області печінки і живота, потемніння сечі і в рідкісних випадках — жовтяницю. Практично всі ці симптоми неспецифічні, що значно ускладнює діагностику та знижує відсоток успішно вилікуваних пацієнтів.

Ефективність лікування гепатиту C

в Україні і світі Сучасна медицина готова запропонувати пацієнтам кілька способів боротьби з таким небезпечним захворюванням, як гепатит С. До недавнього часу в Україні єдиним методом лікування залишалися препарати на основі імпортного інтерферону і рибавірину. Але тривалий курс (до 48 тижнів) і важкі побічні ефекти, часом загрозливих для життя пацієнта не менше, ніж саме захворювання, а також порівняно невисокий відсоток видужуючих при лікуванні 1 генотипу (близько 50%) спонукали медичне співтовариство продовжувати дослідження в цій області. На зміну інтерферону і рибавірину прийшли набагато більш безпечні противірусні препарати прямої дії — їх ефективність збільшилася до 80-95%, а побічні дії значно скоротилися. На українському ринку перший подібний препарат з'явився в 2016 році, під назвою Гратеціано (Софосбувір) Єгипетського виробництва.

Сучасні методи лікування гепатиту C

Широкий набір генотипів гепатиту C та їх підвидів, а також значний вплив на перебіг хвороби стану здоров'я кожного окремого пацієнта свідчать про необхідність індивідуального підходу до лікування, яке залежить від генотипу вірусу, стадії ушкодження печінки, а також від форми захворювання (гостре, вперше виявлене, рецидив). Тим не менше, загальні принципи існують. Основним лікуванням гепатиту С є противірусна терапія, яку слід здійснювати без необґрунтованих перерв. Після постановки діагнозу лікар призначає відповідне лікування, яке залежить від стадії ушкодження печінки, а також від форми захворювання (гостра, хронічна, рецидив). Нижче наведемо кілька основних типів терапії.

Режим

Зазвичай лікування гепатиту C, за винятком важких форм захворювання, не вимагає перебування в стаціонарі і постільної режиму. Можна продовжувати звичну повсякденну активність, однак від важких фізичних навантажень слід утриматися. Одна крапля зараженої вірусом гепатиту крові може «перетворити» воду басейну площею 50 квадратних метрів в повноцінний джерело інфекції.

Гігієна

Необхідно пам'ятати, що захворювання передається насамперед через кров, а також інші біологічні рідини. Це вимагає дотримання правил гігієни.

Харчування

Спеціальної дієти для гепатиту немає. Тим не менш, необхідно максимально виключити вживання продуктів, здатних чинити негативний вплив на печінку. З цією метою можуть бути корисні дієти - «стіл № 5» і «стіл № 5а». Подібні раціони містять страви, метод приготування і сам склад яких благотворно впливають на роботу печінки. Рекомендують приймати їжу 4-5 разів на добу, це повинні бути варені, тушковані і запечені страви. Вживати гостру, смажену і солону їжу категорично заборонено, — вона негативно впливає на печінку, провокуючи подальший розвиток захворювання. Обов'язково потрібно виключити вживання спиртного в будь-яких дозах, навіть самих мінімальних. Вчені з Оксфорда вже кілька років працюють над створенням нешкідливою вакцини проти гепатиту C. Перша стадія випробувань увінчалася успіхом, а повністю завершити дослідження планується в 2016 році.

Вітаміни і загальнозміцнюючі препарати

Можна приймати вітаміни С, В і Є. Проте їх користь при гепатиті С не доведена.

Фітотерапія

Можна зустріти інформацію, що нібито деякі рослинні засоби володіють позитивним впливом на вірус гепатиту С. Арніка лікарська, алое, мати-й-мачуха, подорожник, квасоля звичайна — екстракти цих рослин допомагають організму почати вироблення противірусного білка, стримуючи поширення інфекції. Але це не доведено, і їх ефективність і безпека при гепатиті С не підтверджені. Авторські методики На даний момент існує багато авторських методик лікування гепатиту C. Вони являють собою як медикаментозні препарати, так і спеціальні процедури. Наприклад, одна з них заснована на розігріві тіла пацієнта до 43 градусів і підтримці такої температури на протязі 5 хвилин. Також існує метод, при якому кожен ділянку печінки піддається короткочасного впливу рідким азотом. Але слід з обережністю ставитися до подібних експериментів — якщо методика не отримала визнання медичного співтовариства, значить, вона остаточно не перевірена.

Інтенсивна терапія

Гостра фаза хвороби або тяжке його протягом вимагає екстрених заходів з відновлення стабільного стану пацієнта. Для цього проводиться інтенсивна терапія в спеціалізованих стаціонарних відділеннях.

Противірусні препарати для лікування гепатиту С

Часто імунітет не в змозі впоратися з вірусом гепатиту C, оскільки останній має здатність швидко змінюватися — організм просто не встигає зробити необхідні антитіла. До цих пір продовжують застосовуватися старі схеми лікування, що були до недавнього часу стандартом, що представляють собою ін'єкції аутогенного білка (стандартні і пегилированные інтерферони альфа-2a, альфа-2-b), активуючого противірусний захист організму, і спеціального противірусного речовини (рибавірин), що пригнічує розмноження вірусу. Тим не менш, на даний момент, як ми вже говорили, медицині відомі більш ефективні і безпечні способи боротьби з захворюванням. До них відноситься застосування новітніх противірусних препаратів прямої дії для лікування гепатиту С — інгібіторів полимераз і протеаз. Що містяться в них речовини впливають на клітини вірусу, позбавляючи їх можливості розмножуватися. Ефективність лікування цими ліками становить до 95%.


Comments


Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Свяжитесь с нами

Украина, Киев

ТЕЛ.: + 3(8067) 827 39 21

            +3 8 068 273 34 34

d.kanevskyi@medek.com.ua

Подпишитесь на рассылку

Будьте в курсе наших новостей

  • Facebook Social Icon

© 2017 .  Сайт создан на Wix.com

bottom of page