top of page

Часті питання і гепатит С

  • Фото автора: Дмитрий Александрович Каневский
    Дмитрий Александрович Каневский
  • 9 нояб. 2017 г.
  • 7 мин. чтения

Частые вопросы о гепатите с

1 Может чи хронічний гепатит С пройти якщо його не лікувати?

Так як імовірність того, що людина перехворіє на гепатит С в гострій формі, а потім видужає дуже мала. Вона становить, за різними даними, в середньому до 10-30%. Справа в тому, що гострий гепатит С практично не діагностується і зазвичай переходить в хронічну стадію. А вже хронічний гепатит С не може пройти самостійно і тоді потрібно обов'язкове лікування.

2 Можно не звертатися до лікаря, залишивши гепатит С без лікування?

Справа в тому, що зараження гепатитом призводить до розвитку з часом хронічної форми цього захворювання, хронічного гепатиту С. Зазвичай захворювання проходить без симптомів або може бути слабо вираженим. Але і в даному випадку потрібно спостерігатися у лікаря для того, щоб контролювати ризик активації цього захворювання. Якщо хронічний гепатит протікає із змінами печінкових проб, то потрібно починати противірусну терапію, щоб уникнути розвитку цирозу печінки.

3 Кому найважче переносити гепатит С?

Хто зловживає алкоголем, у того цироз печінки в середньому розвивається протягом 5-8 років. Люди похилого віку і діти теж важче переносять гепатит С, тому людям даної вікової групи не рідко протипоказано повноцінне лікування гепатиту. Якщо порівнювати з людьми молодого віку, літні люди більш схильні до розвитку хронічного гепатиту С і до несприятливих наслідків у вигляді цирозів печінки і т. д.

4 Какая небезпека гепатиту С під час вагітності?

Зазвичай у інфікованих жінок виношування вагітності проходить нормально. У більшості випадків дитина народжується здоровою, але також не можна виключати ризик вертикальної передачі гепатиту С дитині.

5 Какие є основні стадії та варіанти перебігу гепатиту С?

Як правило гепатит С буває гострим і хронічним. Практично не діагностується гострий гепатит, а якщо це й сталося, то найчастіше випадково. Загалом можна виділити 3 варіанти, які можуть відбутися після гострого гепатиту С:

1. варіант: одужання протягом 6-12 місяців при повному зникнення маркерів гепатиту С. В середньому дані показують, що до такого числа пацієнтів належить 20% з усіх, хто піддався зараженню.

2. варіант: у цьому варіанті перебігу гепатиту С спостерігається перехід інфекції в носійство вірусу гепатиту С. При цьому ознаки та симптоми хвороби печінки пропадають, а вже аналізи крові показують наявність вірусу (персистенція). До того ж, якщо немає ніяких ознак того, що печінка вражена – гепатит З все одно може прогресувати.

3. варіант: коли хронічний гепатит С розвивається після гострої своєї форми і при цьому є прояв ураження печінки. За статистикою дане число людей, що заразилися гепатитом С складає в середньому 60-70% від загального числа, які перехворіли гострим гепатитом.

Сам перехід від гострої в хронічну форму гепатит С відбувається поступово незалежно від ступеня прояву гострої форми гепатиту. По закінченні декількох років, клітини печінки руйнуються все більше і розвивається так званий фіброз. При цьому функція печінки зберігається ще тривалий час.

(Фіброз – це ущільнення сполучної тканини печінки та поява рубців. Дане захворювання зазвичай виникає при хронічному запаленні. Наприклад, є дані, що у хворих з наркотичною залежністю темп прогресування фіброзу печінки більш швидкий).

6 Какова тривалість захворювання гепатитом З?

Хворий може одужати після гострого гепатиту С на протязі року, а хронічний гепатит С може прогресувати десятки років.

7 Каковы можливі наслідки хронічного гепатиту?

У хворих, у яких є постійно підвищена активність трансаміназ, тобто з активним перебігом гепатиту С, ризик того, що захворювання переросте в цироз печінки становить 20% (протягом 20 років). Частка тих, у кого можливий розвиток первинного раку печінки становить 5%. При цьому потрібно мати на увазі, що ймовірність розвитку раку печінки при одночасному захворюванні гепатитом В і гепатит С набагато вище.

Якщо подивитися на такі показники як статистика випадків гепатиту С, то можна побачити певну закономірність, що з кожних 100 осіб, які інфіковані вірусом гепатиту С: - у 55-85 людина буде матися хронічна інфекція, іншими словами – хронічний гепатит і при цьому не буде ніяких особливих симптомів. - 70 чоловік будуть мати хронічне захворювання печінки - 5-20 чоловік у наступні 20-30 років цироз печінки - 1-5 осіб буде летальний результат від хронічного гепатиту С, а саме причиною тому будуть цироз або рак печінки.

Щоб уникнути подібних варіантів і наслідків хронічного гепатиту С – лікування обов'язково потрібно пройти.

8 Які ще є інші наслідки хронічного гепатиту С?

Також є позапечінкові прояви гепатиту С, які викликані аутоімунними процесами в організмі. В процесі хвороби, клітини імунної системи так сказати «звикають» до постійної боротьби з тканинами власного організму. До внепеченочным проявів хронічного гепатиту С відносяться такі захворювання як змішана кріоглобулінемія, гломерулонефрит (ураження канальців нирок), пізня шкірна порфирія і деякі інші захворювання. Всі ці захворювання досить важкий перебіг.

9 Можно чи померти від гепатиту С або скільки живуть з гепатитом З?

Є ймовірність загинути від HCV-асоційованого цирозу. За статистикою це хворі мають гепатит С, які зловживають алкоголь. Протягом 10 років середні показники виживаності хворих з цирозом печінки становить приблизно 50%, що означає – протягом 10 років гине половина хворих з таким діагнозом.

10 Где можна отримати зараження вірусом гепатиту С?

Якщо робити пірсинг, татуювання – це прямий ризик зараження гепатитом С. Але за статистикою найчастіше зараження відбувається там, де спільно використовують шприци для ін'єкцій наркотиків. У місцях позбавлення волі також підвищений ризик заразитися гепатитом С. Така категорія працівників як медперсонал теж дуже піддається високому ризику заразитися гепатитом С на робочому місці, на увазі специфіки своєї роботи. Якщо трапилася якась травма під час роботи і при цьому було зіткнення відкритих зон рани з інфікованою кров'ю зараженого гепатит С. Також є ризик для пацієнтів заразитися гепатитом С у медичних закладах, якщо не дотримуються санітарні норми. В даному випадку при їх недотриманні є ризик заразитися в будь-якому кабінеті, де відбуваються будь-якого роду медичні маніпуляції.

При переливанні крові зараз рідко можна заразитися гепатитом С, але такі випадки теж бувають, але їх відсоток становить не більше 4% від всіх інших варіантів.

Дуже часто складно або практично не можливо встановити точно, як саме відбулося зараження гепатитом С.

11 Можете вказати список способів передачі гепатиту С?

Способи зараження гепатитом можуть бути наступні: - при переливанні крові, трансплантації органів - при будь-якому хірургічному втручанні - при нанесенні татуювань, пірсингу, проколювання вух - при манікюр або педикюр - при внутрішньовенному введенні наркотичних засобів - при безладних статевих контактах - також можливо і зараження плода інфікованою матір'ю, але не більше ніж в 5% випадків.

12 Кто зазвичай хворіє на гепатит С?

Зазвичай гепатит С хворіють люди молодого віку. Близько 170 млн. населення планети мають хронічний гепатит С. І кожен рік в середньому інфікується гепатитом С близько 3-4 млн. чоловік у світі. Дане захворювання поширюється практично по всіх країнах і при цьому не рівномірно.

13 Можно заразитися гепатитом С статевим шляхом?

Заразитися статевим шляхом гепатитом С за даними статистики при незахищеному контакті ймовірність становить всього 3-5%. У відносинах з одним статевим партнером ризик передачі інфекції мінімальний, але при великій кількості партнерів і випадкових зв'язків, відповідно, ризик зростає. Ще точно не з'ясовано, наскільки гепатит С передається при оральному сексі. При статевому контакті з хворими на гепатит З або носіями даного вірусу, рекомендується використовувати презерватив. Але майте також на увазі, що за зовнішнім виглядом складно визначити, хвора людина гепатит З або немає, не кажучи вже про те, носій він вірусу.

14 Гепатит С від матері до дитини, чи це можливо?

Від хворої матері вірус гепатиту С передається не часто, за статистикою в 5% випадків. Ризик зараження можливий тільки при пологах, коли плід проходить родові шляхи. Як запобігти зараженню при цьому – такої можливості на даний момент немає.

За статистикою діти хворих матерів найчастіше народжуються здоровими.

Так само не достатньо даних, які б вказували на те, що гепатит С передається з молоком матері. Але годування груддю рекомендується відмінити, якщо мати інфікована гепатитом С і є пошкодження цілісності шкірного покриву молочних залоз або кровотеча.

15 Передается чи гепатит З побутовим шляхом?

Вірус гепатиту С не передається повітряно-крапельним шляхом при розмові, зі слиною, при чханні і т. д. Також не передається при використанні загального посуду, з їжею, напоями.

У побуті гепатит С може передаватися тільки при попаданні крові хворого в кров заразилася. Це може відбутися при травмах, порізах, при саднах і т. д.

Носіїв вірусу гепатиту С не потрібно як-небудь ізолювати з товариства та членів сім'ї чи створювати якісь особливі умови в роботі.

16 Какой ризик захворіти гепатитом З?

Деякі групи людей мають більш високий ризик захворіти на гепатит С. Епідеміологи з CDC (Centers for Disease Control and Prevention — Центри з контролю і профілактики захворювань США) визначають 3 групи підвищеного ризику зараження гепатитом С:

1. Група (самого високого ризику): - це люди, які використовують ін'єкційні наркотики - і люди, яким переливали фактори згортання крові (до 1987 р.).

2. Група (середньо-підвищеного ризику): - це пацієнти, які знаходяться на гемодіалізі (апарат «штучна нирка») - далі люди, яким були пересаджені органи або їм робили переливання крові (до 1992 р.) і всі ті, кому робили переливання крові та потім виявилося, що донор має позитивний результат аналізів на гепатит С. - люди, з невстановленими проблемами печінки - діти, які народилися від зараженої матері

3. Група (слабо-підвищеного ризику): - працівники медичних установ, працівники санітарно-епідеміологічної служби - люди, які мають статеві зв'язки з багатьма партнерами або з одним, у якого є вірусний гепатит С

Особи, які належать до першої та другої групи (високого і середньо-підвищеного ризику), потрібно обстежитися на гепатит С. Навіть якщо, наприклад, багато років тому був факт використання ін'єкційних наркотиків, то навіть в цьому випадку потрібно пройти обстеження на гепатит С, оскільки вірус гепатиту може зберігатися в організмі десятки років, і ніяк не проявляти себе. Також аналізи на гепатит С потрібно здавати всім особам, інфікованим ВІЛ.

Діти, які народилися від матерів-носіїв вірусу, аналіз зазвичай виконується в 12-18 міс.

Всім медичним працівникам, бажано пройти обстеження на гепатит С, якщо був передбачуваний контакт з кров'ю хворого на гепатит С. Наприклад при попаданні крові в очі або випадкового уколу голкою.

17 Возможно заразитися гепатитом С і не захворіти?

Можливо заразитися гепатитом С і самостійно одужати, але така ймовірність становить всього 10-20% всіх випадків. Є також імовірність стати носієм вірусу, при цьому в організмі носія віруси розмножуються, не приносячи шкоди самому носієві. У таких людей немає змін печінкових проб або ознак гепатиту при біопсії печінки, але також і можливо при цьому приховане прогресування вірусу.

Але за статистикою, ті, хто заразився вірусом гепатиту С з часом набувають хронічну стадію гепатиту С. За даними ймовірність такого варіанту близько 70%. Інфікованим людям потрібно постійно спостерігатися у лікаря, тому що ризик активації цього захворювання постійно зберігається.

Comments


Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Свяжитесь с нами

Украина, Киев

ТЕЛ.: + 3(8067) 827 39 21

            +3 8 068 273 34 34

d.kanevskyi@medek.com.ua

Подпишитесь на рассылку

Будьте в курсе наших новостей

  • Facebook Social Icon

© 2017 .  Сайт создан на Wix.com

bottom of page